Спецможливості
Новини

Через низькі ціни фермери викорчовують яблуневі сади

08.08.2018
2213
Через низькі  ціни фермери викорчовують яблуневі сади  фото, ілюстрація

В Україні дозрів рекордний урожай яблук і зараз цей врожай оцінюється як на 10-11% більший, ніж торік, пише propozitsiya.com  з посиланням на коментар голови асоціації «Укрсадпром» Дмитра Крошки.

 «Дуже важко сказати, що це сьогодні рекорд. Порівняно з минулим роком, коли вимерзло більше 40% українського врожаю в садах, це є рекорд. Але не варто казати, що це рекорд для України. Ми фактично підійшли до обсягу врожаю, який був зібраний у 2016-му. Скоріше – ми відновили втрати, які були минулого року»,- наголошує Дмитро Крошка.

Щодо обсягу урожаю, то в цьому році він буде десь на 10-30% більшим, порівнюючи з минулим роком. Якщо дивитися на обсяг виробництва свіжої продукції, тут дуже важливо зіставити його з якістю. Якщо минулого року багато збитків було завдано морозами, заморозками, то в цьому році великий вплив мали гради, дощі, посуха.

Адже побита градом або пошкоджена іншими факторами продукція належить до технічної, більше використовується як сировина. Таким чином, фермеру потрібно визначатися: або здавати таку продукцію на переробку, або нікуди.

"Садівники Півдня та Західної України призупинили збирання технічного яблука, оскільки їм нерентабельно виробляти продукцію для переробки: закупівельні ціни вчетверо нижчі собівартості. Тож  ми активно підтримуємо нові канали збуту, нові види переробки та збільшення суб’єктів, які є переробниками продукції. Минулого року ми провели дегустаційний конкурс соків прямого віджиму – таких фермерів мало, але вони є. Ми знайшли дев’ять таких виробників, організували їх. Їм дуже сподобалося, це мало економічний зиск, оскільки вони стали відомі. Соки прямого віджиму, вироблені такими фермерами, можна зустріти і на заправних станціях, і у великих супермаркетах",  - розповідає Крошка.

Щодо  експорту, то вперше після втрати російського ринку, який був основним для наших виробників, у торговому сезоні 2017-2018 років ми змінили вектор експорту з України. За один сезон більше 50% обсягу всього експорту було поставлено саме до ЄС. Серед країн ЄС — найбільше до Швеції. Ми вперше поставляли свою продукцію до Великої Британії, Іспанії. Сьогодні українські постачальники змогли побудувати міст відносин із трейдерськими компаніями на ЄС. Поки не вдається зробити так, щоб вийти напряму на роздрібні мережі, але я впевнений, що з роками ми цього досягнемо. Дуже важливо, що споживач уже відрізняє українські яблука, лохину та іншу продукцію, тож Україна поступово займе свою нішу на цьому ринку.

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Карлос Альберто Сесарі
В Україні за останні півтора десятки років чимало господарств пробувало впроваджувати нульовий або мінімальний обробіток грунту. І більшість, зіштовхнувшись із проблемою зниження врожайності, поверталися до традиційної технології.... Подробнее

1
0