Спецможливості
Новини

Британські вчені просунулися найдальше в справі розшифрування геному пшениці

03.05.2017
1391
Британські вчені просунулися найдальше в справі розшифрування геному пшениці фото, ілюстрація

Вчені з британського дослідницького Центру Джона Іннза у співробітництві з колегами з Ерлхемського Інституту, лабораторії Sainsbury та Європейського Інституту біоінформатики створили повнішу й точнішу карту генома пшениці, ніж будь-хто до цього. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на журнал Genome Research.

За словами керівника програми в Центрі Джона Іннза професора Грехема Мура, інформація, отримана дослідниками, вже допомагає селекціонерам із Великобританії та інших країн, намічаючи шляхи для селекційних ліній із покращеними характеристиками, такими як урожайність і стійкість до хвороб.

 «Методи, розвинуті вченими Центру Джона Іннза та Ерлхемського Інституту дали змогу провести генетичне секвенування кількох найпоширеніших у Великобританії сортів пшениці. Працюючи з селекціонерами, ми використовуємо дані ДНК-секвенування, щоб побачити, як рішення селекціонерів у минулому сформували генетичний профіль основних селекційних ліній. Ця інформація незабаром дозволить точніше визначати, які лінії використовувати для подальшої селекції, і точніше виявляти найбільш багатообіцяюче потомство. Це заощадить роки при виведенні нових сортів і прискорить впровадження наукових досягнень на фермах і на споживчому ринку», - додав доктор Крістобаль Уауй з того самого дослідницького центру.

Дослідження, спрямовані на розуміння процесу росту пшениці і того, як вона взаємодіє з навколишнім середовищем, — стратегічно важлива мета для багатьох дослідників. 

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее

1
0