Спецможливості
Новини

АПК України бракує фахівців із логістики. Де на них вчать?

15.09.2017
1947
АПК України бракує фахівців із логістики. Де на них вчать? фото, ілюстрація
Брак фахівців логістики ще довго буде відчутний у різних напрямах: від складських «господарників» до глобальних дорожніх «стратегів»

В аграрній сфері логістична структура досить складна, вона має низку підсистем взаємної дії. Зокрема, поєднує питання збирання врожаю, планування запасів, зберігання, складських операцій, забезпечення ресурсами, перевезень, планування замовлень, постачання та збуту, створення нових виробничих, господарських і комерційних зв’язків, а також інформаційний напрям (отримання і збір даних, комунікація).

Брак фахівців логістики ще довго буде відчутний у різних напрямах: від складських «господарників» до глобальних дорожніх «стратегів», пише propozitsiya.com за матеріалами zerno-ua.com.

Водночас навіть для роботи на складі потрібна хороша кваліфікація, адже тут ведеться облік, документація і планування, відбувається консолідація товарів, розукрупнення і відправка вантажів, транзит, доробка/відстрочка, накопичення запасів для демпфірування в надходженні товарів тощо. Що вже казати про справжніх майстрів своєї справи...

«Думаю, що хороших фахівців в Україні не так багато. Розширюючи свій логістичний штат, ми зіткнулися з тим, що вибір не дуже великий. До того ж люди часто отримують одну освіту, а за фактом працюють в іншій сфері», - каже логіст «Агро-маркетінг груп».

Звичайно, справних фахівців навчають і у нас: Києво-Могилянська бізнес-школа (КМВБ), Міжнародний інститут бізнесу, кафедри Львівської політехніки, Національного авіаційного університету, Національного транспортного університету тощо.

Проте за підсумком компаніям все одно доводиться підвищувати кваліфікацію фахівців власним коштом. Наприклад, поєднувати навчання в Україні, спеціальні програми, а також стажування за кордоном.

Ключові слова: АПК, логистика

Інтерв'ю
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0