Спецможливості
Новини

Агрохолдинги реєструють фейкові ферми, щоб отримати держпідтримку

14.09.2017
1558
Агрохолдинги реєструють фейкові ферми, щоб отримати держпідтримку фото, ілюстрація
Агрохолдинги доволі часто практикують створення афілійованих фермерських господарств (ФГ). Їхні формальні власники - працівники тих же агрохолдингів

Агрохолдинги доволі часто практикують створення афілійованих фермерських господарств (ФГ). Їхні формальні власники - працівники тих же агрохолдингів. Про це розповів заступник голови Української аграрної асоціації Мар’ян Заблоцький, пише propozitsiya.com за матеріалами agravery.com.

За його словами, таким чином крупні агровиробники отримують "шпарину" для участі в державних програмах підтримки для малих та середніх агровиробників - як у програмах державних закупівель агропродукції, так і в програмах фінансової держпідтримки.

У той же час, експерти ринку вважають прямі дотації фермерам найкращим способом підтримки АПК. Хоча б тому, що за законодавством зараз фермери не мають можливості ті дотації отримувати, пояснює голова податкового комітету Громадської ради при МЕРТ Ольга Богданова. Експерт каже, що зараз отримати бюджетну дотацію можуть лише аграрії, що мають статус платника ПДВ.

Фермери зараз працюють як фізичні особи-підприємці або ж як «сімейні ферми». Такий статус дає спрощений порядок оподаткування та не вимагає сплати ПДВ. Втім, і позбавляє права на отримання дотації.

Теоретично, як вважає О. Богданова, фермери залюбки перейдуть в розряд  платників ПДВ, якщо будуть впевнені, що зможуть отримати державну допомогу. Зараз такої впевненості нема, оскільки дотації всупереч законодавству нараховують за валовим прибутком агропідприємства. Але якщо вдасться пролобіювати зміни до нормативної бази, то дотації почнуть нараховувати за валовим виробництвом «дотаційної» продукції. Суми виплат стануть більшими. А значні суми держдопомоги спонукають фермерів переходити в статус платників ПДВ, та отримувати право на дотацію.

Втім, навіть якщо таке трапиться, то справжнім фермерам доведеться конкурувати за держдопомогу із фейковими фермами агрохолдингів, застерігає М. Заблоцький.

Інтерв'ю
Сергій Потапов, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, як виявилось, давно обізнаний з горіховою тематикою. А зараз серед партнерів проекту є і одне об’єднання виробників горіхів... Подробнее
Зовсім недавно в Української зернової асоціації з'явився новий керівник - Микола Горбачьов. Ми поговорили з ним про проблеми, які хвилюють УЗА, прогнози на нинішній сезон і особисте бачення бізнес

1
0