Спецможливості
Новини

Україна збільшує виробництво високоолеїнового соняшника

15.08.2017
2493
Україна збільшує виробництво високоолеїнового соняшника фото, ілюстрація
За останні три роки в Україні спостерігається поступова тенденція до збільшення частки площі високоолеїнових культур у загальної площі під соняшник

За останні три роки в Україні спостерігається поступова тенденція до збільшення частки площі високоолеїнових культур у загальної площі під соняшник. За цей час вона збільшилася на 1,4%, а в натуральному вираженні ріст склав 110 тис. га та сягнув 260 тис. га - збільшення майже вдвічі, пише propozitsiya.com з посиланням на bakertilly.ua.

Збільшується і виробництво. За три роки воно також майже подвоїлось: протягом 2014-2015 років було вироблено 255 тис. т, а в 2016-2017 роках вже 473 тис. т.  

Завдяки цьому нарощується і експорт. В 2017 році він сягнув 120 тис. т в порівнянні з 45,9 у 2013 році. Цьогоріч також почалася диверсифікація експорту: якщо минулого року 92% всієї олії було експортовано в Європу, то в 2017-му вже 83%.

Макроекономічна ситуація цього сезону на глобальному ринку має сприяти соняшнику. Більше того, на відміну від інших продуктів, ринок позитивно дивиться тільки на соняшникову олію. Пальмову, соєву та рапсову олії очікує зниження цін.

Якщо подивитися на премію нинішнього і наступного сезону, видно потенціал зростання. Особливо зважаючи на те, що у Франції стали менше сіяти високоолеїновий соняшник. Премія на насіння цієї олії може вирости до $25-30. В Україні на даний момент вже є декілька переробників, які стабільно платять за насіння ВО-соняшника премію $25 виробникам, що вже дозволяє працювати із цією культурою.

Таким чином, в Україні вже наявні сприятливі умови для роботи з насінням ВО-соняшнику, а потенціал росту робить дану культуру вартою інвестицій.

Україні, яка перетворилася з експортера насіння соняшнику в найбільшого виробника і експортера соняшникової олії, не варто забувати про конкуренцію, перш за все, з боку виробників пальмової та соєвої олії. Одне з рішень, аби захистити на світовому ринку український соняшник, мати стабільну частку в міжнародному виробництві та експорті олії, - високоолеїновий соняшник, жирнокислотна композиція якого дозволить бути конкурентоспроможними.

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
Рік тому вітчизняний бізнес пережив безпрецедентну доти подію — локдаун, тобто повне припинення роботи значної частини підприємств, зокрема, тотальне закриття закладів харчування. Саме тоді Анна Морозова вирішила дати старт своєму новому... Подробнее

1
0