Спецможливості
Новини

Польща готова дозволити перебування українців-заробітчан фактично на безстроково

01.08.2017
2857
Польща готова дозволити перебування українців-заробітчан фактично на безстроково фото, ілюстрація

Кількість іноземців, які прибувають до Польщі, і мають намір залишитися на певний час, зростає: із 2014 року кількість осіб, які мають дозвіл на тимчасове або постійне проживання збільшилася більш ніж на 150 тис. осіб. Лідирують громадяни України – наразі їх у Польщі приблизно 127 тисяч, повідомляє propozitsiya.com із посиланням на "Польське радіо".  

«Імовірно, причиною є не дуже добра економічна ситуація в Україн. Ми чуємо про різниці в рівні заробітків між Україною і Польщею, тому не дивно, що громадяни України радо приїжджають. Для нас, це безумовно корисна міграція, яка доповнює нестачу робочих рук на польському ринку праці. Це легальна, безпечна міграція», - розповідає представник Управління з питань іноземців у Польщі Якуб Дудзяк.

Чиновник пояснює, що збільшення числа дозволів на тимчасове проживання пов’язане, в основному, з міграцією з України, оскільки саме громадяни України клопочуть про такі дозволи та їх отримують. Дозволи на постійне проживання в Польщі стосуються доволі вузького кола іноземців, які мають відповідати визначеним вимогам. Натомість, що стосується дозволів на тимчасове перебування, такий документ може отримати будь-який іноземець, який легально перебуває на території Польщі. А, згодом, після вказаних трьох років, такі дозволи можна продовжувати на чергові три роки. У випадку, якщо іноземець безперервно перебуває на території Польщі протягом п’яти років, він може клопотати про дозвіл на перебування як довгострокового резидента, тобто це, по суті, безстроковий вид на проживання. 

Інтерв'ю
Кооперація в агросекторі – це забезпечення зайнятості та соціальної інтеграції.  У світі кооперативи є елементом самодопомоги і отримують преференції від держави. 
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее

1
0