Спецможливості
Новини

Українські аграрії зібрали перший урожай ріпаку

15.06.2018
2493
Українські аграрії зібрали перший урожай ріпаку фото, ілюстрація

Згідно з попередніми прогнозами аналітиків, в Україні в 2018 р є майже всі передумови до збору максимального врожаю ріпаку за останні 10 років, пише propozitsiya.com  з посиланням на УкрАгроКонсалт.

Посівна площа озимого ріпаку в країні під урожай 2018 р збільшилася другий рік поспіль, склавши понад 1 млн. га, що на 12% перевищує показник минулого року. Крім того, очікується, що близько 50 тис. Га буде відведено під ярий ріпак (+ 8%).

В Одеській області України почався збір ріпаку, завдяки цьому, Група компаній Risoil відкрила приймання олійного насіння на елеваторі в Роздільній (Одеська обл.).

В компанії наголосили, що перші партії ріпаку відрізняються високим рівнем вмісту олії. Вона складає близько 48%, а у сухій речовині дало більш 50,5%. Для початку сезону в центрі Одеської області — це високий показник.

До масового збирання ріпаку аграрії південних областей України планують приступити в другій декаді червня. В цілому по Україні перезимівля ріпаку пройшла успішно, а його стан оцінювався як найліпший за останні чотири сезони.

Нагадаємо, що в червневому звіті МСГ США за оцінками врожаю соняшнику і ріпаку в Україні, виробництво соняшнику прогнозується на рівні 15,5 млн тонн, ріпаку — 2,3 млн тонн. Червнева оцінка врожаю сої в Україні знижено до 4,2 млн тонн (-300 тис. тонн).

 

Збережені посіви озимого ріпаку знаходяться в більш сприятливому стані, ніж в попередні роки, що формує потенціал збору гарного врожаю. Якщо підсумкові втрати (загибель) не перевищать 10%, збиральна площа ріпаку становитиме близько 950 тис. га (+ 16%). Загальний валовий збір олійної при середньому значенні врожайності за останні 2 роки на рівні 27 ц /га прогнозується в обсязі 2,57 млн  тонн (+ 12%).

Ключові слова: Ріпак, збирання урожаю

Інтерв'ю
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий визначив органічний напрямок як один із головних у роботі Мінагрополітики на цей рік. "Це одне з питань, яке мене особисто хвилює і за яке
Система аграрних розписок (АР) працює у 8 областях: Харківській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській та Миколаївській. Станом на середину квітня в Україні

1
0