Спецможливості
Новини

На Закарпатті вирощуватимуть елітний чай

30.08.2016
2215
На Закарпатті вирощуватимуть елітний чай фото, ілюстрація
карпатский чай

На Закарпатті відновлюють чайну плантацію. Занедбану чайну плантацію, висаджену 60 років тому академіком Чхаїдзе на Закарпатті, відновлюють активісти-селекціонери.

Про це пише Сharter97.

Наразі чайні кущі грузинських сортів ледь дотягують до півметра, не дають якісного листа і насіння, але отримали шанс на друге життя.

Максим Малигін, чайний експерт з Києва, зацікавився мукачівською плантацією минулої осені. Він зазначає, що при правильному підході вирощування чаю — дуже прибуткова справа.

Зазначають, що активіст працює над тим, щоб спробувати створити з листів рослини так званий автентичний чай. Це для вузького кола цінителів, адже такий чай буде досить дорогий.

Малигін разом з полтавським колегою Артуром Степанковим експериментують, використовуючи різні способи збору листя, сушки і ферментації. Їх метою є отримання матеріалу з особливим ароматом і смаком.

Нагадаємо, Мінагропрод підтримає нішевий бізнес на 5 млрд грн, але наступного року. Одним з головних напрямків для Міністерства аграрної політики та промисловості сьогодні є розвиток малого та середнього фермерства. Тарас Кутовий також додав, що зараз визначається обсяг підтримки в держаному бюджеті на малих та середніх фермерів. Він з акцентував на тому, що Міністерство пропонує визначити на наступний рік, щоб кількість державної підтримки склала 1% від валового виробництва сільськогосподарської продукції, це трошки більше ніж 5 млрд грн , що, на його думку, є гарним поштовхом для розвитку малого та середнього фермера

Інтерв'ю
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее
Ольга Насонова, ресторанний експерт, концептолог і аналітик
В Європі та Америці вже давно цінується все, що відрізняється від масового продукту в маркетах, так званий hand made, до якого відносяться в тому числі і продукти, вирощені на приватних фермерських

1
0