Спецможливості
Новини

Європарламент підтримав продовження «торговельного безвізу» для України, але не забув про захист фермерів в ЄС

24.04.2024
202
Європарламент підтримав продовження «торговельного безвізу» для України, але не забув про захист фермерів в ЄС фото, ілюстрація

Європарламент на своєму пленарному засіданні в Страсбурзі підтримав у першому читанні продовження тимчасових заходів з лібералізації торгівлі для України з одночасним захистом фермерів ЄС. Це рішення підтримали 428 депутатів, проти проголосував 131.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

Текст документу потрапив на перше читання після того, як парламент та Рада ЄС досягли попередньої домовленості про призупинення ввізних мит та квот на імпорт української сільськогосподарської продукції до 5 червня 2025 року, щоб підтримати Україну в умовах триваючої жорстокої агресивної війни з боку Росії.

«Комісія може вживати швидких дій та запроваджувати будь-які заходи, які вона вважатиме необхідними, якщо український імпорт спричинить значні порушення на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн ЄС», – йдеться в раніше узгодженому тексті.

У рамках посилених захисних заходів, спрямованих на захист фермерів ЄС, екстрене гальмо може спрацьовувати для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме: м'яса птиці, яєць, цукру, вівса, круп, кукурудзи та меду.

Учасники домовились продовжити базовий період, який використовується як основа для запуску цього автоматичного захисного заходу. Це означає, що якщо імпорт цих продуктів перевищить середній обсяг імпорту, зафіксований у другій половині 2021 року, а також упродовж 2022 та 2023 років, обмеження будуть запроваджені негайно.

Крім того, Комісія зобов'язується посилити моніторинг імпорту зернових, зокрема пшениці.

Інтерв'ю
Люди, які в усьому шукають позитив, відзначають, що нинішньої весни на полях хоча б хвороби не дошкуляють. «І так, і ні», — коментує ситуацію менеджер з технічної підтримки напряму захисту насіння компанії «Сингента», фітопатолог, кандидат... Подробнее
Керівник агрохімічної лабораторії з дослідження ґрунтів університету Міссурі-Дельта-Центр Девід Данн
Майбутня урожайність приблизно на 60% залежить саме від родючості ґрунту. Визначити, яких елементів бракує, а яких забагато, допоможе аналіз ґрунту. США як один із світових лідерів у вирощуванні зернових та бобових накопичили великий... Подробнее

1
0