Спецможливості
Новини

Яким чином підтримується фермерський рух у США?

28.06.2017
3014
Яким чином підтримується фермерський рух у США? фото, ілюстрація
Державне регулювання аграрного сектору в США передбачає застосування таких критеріїв, як позики, кредити, податки, дотації, ціни, налагодження контрактної системи з чіткими термінами доставки, обсягами й ціною, визначені шляхи для збуту продукції

У США з початку 90-х субсидували фермерів приблизно на $50 млрд у рік. 2013 року суму скоротили до $20 млрд через підвищення рентабельності в галузі. Хоча підтримка сільського господарства і в США, і у ЄС є однаково величезною, різниця в підходах. Якщо у Європі орієнтуються більше на соціальну стабільність, то в Америці виходять зі стану самої економіки. 

Детальніше про підтримку американських фермерів розповів народний депутат Вадим Івченко, пише propozitsiya.com з посиланням на agropolit.com.

У роки кризи рівень субсидування американських аграріїв помітно збільшується, а в дохідні - знижується. Державне регулювання аграрного сектору в США передбачає застосування таких критеріїв, як позики, кредити, податки, дотації, ціни, налагодження контрактної системи з чіткими термінами доставки, обсягами й ціною, визначені шляхи для збуту продукції. Конкурентоспроможність на міжнародних ринках забезпечується шляхом урядового впливу на обсяги випуску сільськогосподарських товарів, стабільність політики ціноутворення та прибутків фермерів, адже це є основою сільського господарства США. Ведення фермерського господарства - це стиль життя у сільській місцевості. 

До 2014 року високотоварні ферми у США отримували майже 48% всієї урядової підтримки. І хоча невеликі сімейні ферми отримують невелику частку урядових виплат, вони дозволяють фермерам залишатися на плаву.

Ще один із ринкових інструментів підтримки фермерства: у США існують два види цін - цільові (гарантовані) та заставні (ставки). Перші гарантують фермерам достатній рівень доходу для самофінансування розширеного виробництва. Сільгосппродукція реалізується за ринковими цінами, які можуть бути вищими, нижчими або дорівнювати цільовим, а наприкінці року виробник одержує різницю між цільовою і ціною реалізації, якщо остання нижча. За заставною фіксованою ціною (ставкою) фермер здає продукцію в Товарно-кредитну корпорацію під заставу в тому випадку, коли ринкові ціни нижчі від заставної. Закладена продукція протягом 9 місяців може бути викуплена фермером, якщо ж не викуповується, то переходить у власність товарної корпорації, а фермер отримує грошову компенсацію за заставною ціною (ставкою) із відрахуванням витрат на зберігання.

Також у 2014 році звичну для країни пряму бюджетну допомогу було замінено на законодавчому рівні іншим інструментом - страхуванням ризиків. Американський Конгрес у 2014-му прийняв Закон про сільське господарство, яким затвердив виділення упродовж кількох років $956,4 млрд на запуск цілої низки програм, зокрема у галузі торгівлі, сільськогосподарських досліджень, відновлюваної енергії та продовольчої допомоги. А  прямі виплати були замінені страховими. Тобто, головним орієнтиром стало страхування врожаю, і концепцію страхування було розширено на інші сфери, наприклад, на виробництво продуктів харчування.

Ключові слова: фермерство, АПК, дотації

Інтерв'ю
Радник з сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен
    Радник Посольства Франції в Україні з питань сільського господарства Ніколя Перрен розповів сайту propozitsiya.com, чому в званні великої аграрної країни нема нічого поганого, чим його батьківщина заслужила це звання і чим зі свого... Подробнее
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее

1
0