Спецможливості
Новини

Як збувають сільськогосподарську продукцію в прифронтових зонах?

03.08.2017
2264
Як збувають сільськогосподарську продукцію в прифронтових зонах? фото, ілюстрація

Втрата ринків збуту на територіях, які нині не контролює наша держава, - одна з найболючих  тем для фермерів Донецької, Луганської і прилеглих районів Запорізької області. Про це свідчать результати дослідження, проведеного в рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», передає propozitsiya.com.

Так, дрібні господарства населення (ОСГ) продають свою продукцію як правило в межах сільської ради, максимум районного центру, що знаходиться в 50-ти кілометровій зоні. Доля збуту продукції за межі досліджених областей складає лише 2% по ягодах, 6% по овочах, 10% по фруктах s 12% по меду. При цьому на Луганщині практично 100% овочів, фруктів та ягід реалізуються винятково в межах області.

Поширеною є практика збуту сільськогосподарської сировини оптовим посередникам. Через оптових посередників реалізується 40% фруктів та ягід, 77% овочів, 76% м’яса, 81% молока. Проте беручи на себе певні ризики, вони пропонують виробникам нижчі ціни. Оптові посередники в більшості випадків не є офіційно зареєстрованими, тому відстежити напрямки подальшої реалізації продукції практично не можливо.

На територіях, що межують із зоною АТО практично відсутні переробні підприємства, тож 100% виробників та особистих господарств реалізують овочі, фрукти та ягоди у свіжому виді.

При цьому більшість продукції не сертифікована. Для 56% домашніх господарств і 52% агропідприємств сертифікація не є актуальною, оскільки канали збути не прозорі, простіше кажучи закупівельникам вони не потрібні.

79% молока продається без первинної очистки та охолодження. «Молоко здається оптовикам і немає вкладу у розвиток громади. Інша справа, аби тут були прийомні пункти, переробка і продаж», - так говорять на Донеччині. «Оптовики знахабніли. Купують молоко по 3,5 грн. Інші пропонували по 4 грн, а їх «задушили», - коментують ситуацію в Запорізькій області.

Нагальні проблеми фермерів зі Сходу – забезпечення переробними лініями, облаштування забійних цехів, забезпечення ЗЗР, добривами.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее
У сезоні-2017 представництво Syngenta в Україні визнано низкою аналітиків та аграрних ЗМІ однією з найуспішніших транснаціональних компаній в державі. Syngenta Ukraine лідирує в сегменті продажів ЗЗР і насіння, надає консалтингову та... Подробнее

1
0