Спецможливості
Новини

Як обрати ягідний комбайн?

21.08.2017
6371
Як обрати ягідний комбайн? фото, ілюстрація
Сучасні виробники сільгосптехніки пропонують комбайни, що дають змогу якісно зібрати врожай ягід протягом лічених днів, завдавши мінімальної шкоди плантації

Сучасні виробники сільгосптехніки пропонують комбайни, що дають змогу якісно зібрати врожай ягід протягом лічених днів, завдавши мінімальної шкоди плантації, пише propozitsiya.com за матеріалами zerno-ua.com.

Ягідні комбайни (смородина чорна, смородина червона, аґрус, шипшина, аронія тощо). Ціна - €15-115 тис.

Основним робочим елементом комбайнів для збирання смородини є пристрій, який підбирає та розділяє кущ, обтрушує ягоду, очищує струменем повітря та транспортує в контейнери/діжки тощо. Такі комбайни зазвичай пропонуються в двох модифікаціях: потужніші, призначені для великих ділянок (понад 20 га), які проходять ряд за один раз, та менш потужні, котрі захоплюють півкуща за один прохід, але можуть бути агрегатовані з міні-тракторами. Якщо говорити про продуктивність потужних агрегатів, то вона становить 0,3-0,4 га/год. залежно від щільності насаджень.

Стандартний самохідний комбайн для збирання смородини складається з ходової частини, механізму для струшування ягоди, який має вигляд довгих валиків із пальцевими обтрушувачами, розташованими під кутом, контейнерів для транспортування ягід та вентиляторної секції, котра забезпечує очищення врожаю від сторонніх домішок. Система працює завдяки взаємодії гідравлічних насосів та гідравлічних моторів. Це дозволяє плавно регулювати робочі параметри: швидкість збирання, частоту вібрації струшувала і швидкість роботи вентилятора.

Відсоток збирання ягід коливається у межах 95-97% залежно від виробника. Регулювання інтенсивності обтрушування ягід є дуже важливим у разі, якщо комбайн планується застосовувати не лише для збирання чорної або червоної смородини. Кожна культура має свої особливості. Так, наприклад, аронія потребує більшої амплітуди, ніж смородина, а аґрус - набагато меншої. Знання цих тонкощів та можливості регулювання агрегату дадуть змогу зібрати врожай найефективніше.

Комбайни для збирання малини. Ціна - $16,5-70 тис.

Традиційні комбайни з пальцевими валиками з оптимальною амплітудою коливання могли зібрати в середньому 83-85% врожаю у потрібній фазі зрілості, інші ягоди просто обсипалися на землю.

Сучасні комбайни для збирання малини мають вертикальні пальці-обтрушувачі, які дають змогу зняти 95-96% ягід. Така система показала себе безпечнішою щодо плодів та рослини загалом.

Варто звернути увагу на ціну комбайна з урахуванням потенційної продуктивності. На плантації з шириною рядів 4 м комбайн рухається зі швидкістю менше 1 км/год. і може зібрати ягоду із площі 0,2 га, тобто за 10-12 годин роботи – 3 ділянки у 2 га. Це означає, що комбайн, повторюючи те саме збирання кожні 4 дні, може зібрати ягоди на ділянці у 8-10 га.

Комбайни для збирання лохини та чорниці. Ціна - $21-75 тис.

Єдиною країною, яка виробляє комбайни для збирання лохини або чорниці, залишаються США. Американські виробники пропонують комбайни різних розмірів, починаючи від самохідних і закінчуючи причіпними - для тракторів із потужністю 30 к. с.

Для збирання цих ягід використовують подвійні валики з горизонтально розміщеними пальчиковими обтрушувачами. Вони відрізняються від машин для збирання смородини детальнішими налаштуваннями системи струшування. Наприклад, деякі комбайни такого типу мають систему кругової вібрації в горизонтальній площині. Ця опція актуальна на початку сезону, коли потрібно раніше за конкурентів вийти на ринок. Наприкінці сезону можна використовувати можливість струшування із навантаженням, коли інтенсивно трусять увесь кущ.

Висока ціна ягід компенсується затратами на ручне збирання, і придбання такого комбайна може бути виправданим на великих ділянках -15 і більше га.

Інтерв'ю
Заріпов Андрій
Несприятливі погодні умови часто спричинюють втрату частини врожаю.  Але аграрії можуть зберегти фінансову стабільність  за допомогою агрострахування. 
Голова асоціації «Укрцукор», голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада», а також лідер низки громадських асоціацій Андрій Дикун у ході І Міжнародного конгресу для виробників і переробників цукрових

1
0