Спецможливості
Новини

У ВРУ хочуть спростити ввезення пестицидів, не зареєстрованих в Україні

28.06.2017
1813
У ВРУ хочуть спростити ввезення пестицидів, не зареєстрованих в Україні фото, ілюстрація
Умови ввезення не зареєстрованих в Україні пестицидів може бути спрощено

Умови ввезення не зареєстрованих в Україні пестицидів може бути спрощено. Відповідний законопроект № 6606 про внесення змін до статті 4 закону «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України зареєстровано в парламенті 21 червня. Його авторами є члени комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, Вадим Івченко, Олег Кулініч, Микола Кучер, пише propozitsiya.com з посиланням interfax.com.ua.

Депутати, зокрема, пропонують під час ввезення не зареєстрованих в Україні пестицидів скасувати необхідність документального підтвердження їх державної реєстрації в країні, де такі пестициди виробляють.

Згідно з пояснювальною запискою, часто на практиці норму про документальну реєстрацію пестицидів у країні, де їх виробляють, виконати складно. Інноваційні експериментальні препарати можуть не мати реєстрації в країні, де їх виробляють, і водночас перебувати в процесі державних випробувань у країні-виробнику в Україні, а також в інших країнах із високим рівнем розвитку сільського господарства для перевірки дієвості таких препаратів у різних умовах.

Виробники засобів захисту рослин, як правило, виготовляють на одному заводі велику кількість різних препаратів, призначених для ринків різних країн. Багато іноземних компаній не можуть отримати державну реєстрацію через неможливість польових досліджень щодо різних видів шкідників, хвороб, сільгоспкультур.

На думку авторів законопроекту, чинна норма про необхідність документального підтвердження держреєстрації пестицидів, не зареєстрованих в Україні, призводить до того, що країна втрачає свої позиції в рейтингу ведення бізнесу через дискримінаційні умови виходу міжнародних інноваційних технологій на ринок.

Ключові слова: добрива, ВРУ

Інтерв'ю
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку

1
0