Спецможливості
Новини

В Україні прогнозують зростання біогазової енергетики

22.06.2018
1370
В Україні прогнозують зростання біогазової енергетики фото, ілюстрація

В Україні цукровий біогазовий бум: відновлюються цукрові заводи і разом з ними запускають біогазові комплекси. Про це розповів Юрій Епштейн, директор компанії «Акорд Лтд», на конференції «AgroPower: біогаз», передає propozitsiya.com.

«Буряковий жом - це безкоштовна енергоємна сировина, яка дає можливість біогазовим комплексам працювати цілий рік. Це великі потужні комплекси, адже на цукрових заводах накопичується багато жому - 80% від маси буряків. З одного боку, жом - це токсичний і швидкопсувний продукт, а з іншого - з 1 т пресованого жому можна отримати 100-105 м3 біогазу», - пояснив Ю. Епштейн.

Будувати маленькі комплекси не варто, навіть якщо зелений тариф збільшать, вони будуть довго окупатися. «Установка на 100 КВт коштує € 800 тис. Навіть цей тариф не стимулює інвесторів вкладати в нього кошти. Потужність має бути від 1 МВт», - пояснив Ю. Епштейн.

Основні ризики, які можуть виникати за провадження біогазу з жому - дефіцит сировини у разі неврожаю буряка. Для цього варто диверсифікувати культури і сіяти не тільки цукровий буряк, а й сорго.

Перероблений цукровий жом можна використовувати як органічне добриво та економити на мінеральних добривах. Другий варіант - застосовувати його в якості кормової добавки. «Але найреальніший механізм - грануляція і реалізація в якості паливних гранул. Їхня теплотворність на рівні лушпиння соняшнику та вугілля, перевищує солому», - розповів експерт.

Також для біогазу використовують силосні сорти кукурудзи. Для роботи станції потужністю 10 МВт потрібно посіяти 7 тис га силосної кукурудзи. Слід дотримуватися певних вимог за її зберігання. Вирощувати силосну кукурудзу на одному місці можна 3-4 роки.

За кордоном діють обмеження на сировину харчового походження. В Україні поки таких обмежень немає, тому експерти прогнозують подальші зростання біогазового виробництва.

 

Світлана Радченко

Інтерв'ю
Як товарне кредитування з відстрочкою платежу та з можливістю розрахунків вирощеним врожаєм допомагає українським фермерам утриматися на ногах і стабілізувати фінансове становище своїх господарств Українське представництво... Подробнее
14-15 березня в Одесі пройшов черговий конгрес "Органічна Україна". Органічне землеробство, як і кожне явище, має як своїх прихильників, так і своїх противників. І у тих, і у інших є свої аргументи. Тож сьогодні редакція сайту «Пропозиція... Подробнее

1
0