Спецможливості
Новини

У супермаркетах активно підміняють дати виробництва на маркуванні, - експерт

24.07.2017
2782
У супермаркетах активно підміняють дати виробництва на маркуванні, - експерт фото, ілюстрація
У супермаркетах країни розповсюджена практика підміни дати виробництва на маркуванні продукції

Три роки бездіяльності державних органів призвели до того, що сьогодні продуктовий бізнес відчуває повну безкарність, повну свободу дій, тому діє свавільно, порушуючи усі вимоги чинного законодавства щодо захисту прав споживачів. Це напівкримінальний бізнес, який приносить шалені прибутки за рахунок обману споживачів. Такий висновок оприлюднив заступник голови правління Всеукраїнської громадської організації "Союз споживачів України" Олег Цільвік, пише propozitsiya.com з посиланням на unn.com.ua.

"Відсутність ефективної системи контролю з боку держави призводить до невтішної ситуації із продуктами в країні. Не злагодженою є робота Держпродспоживслужби. Це неприйнятно, коли заклади, які висвітлюються у ЗМІ як торгівці простроченою продукцією, не підпадають у пильне поле зору державних органів: не ставляться в позачергові перевірки, не ставляться частіше і в планові перевірки", - зазначив він.

Експерт зазначив, що у супермаркетах країни розповсюджена практика підміни дати виробництва на маркуванні продукції. За такі махінації має бути передбачена кримінальна відповідальність, переконаний він.

"Якщо продавець свідомо перепакував і "перебив" продукцію - це має каратися в рамках чинного законодавства. І не лише штрафами, а й подекуди кримінальною відповідальністю. Бо коли іде махінація з підакцизними товарами - там є кримінальна відповідальність. А коли споживача обважують, або реалізують "перебиту" чи протеміновану продукцію - за це чомусь у нас відповідальність у 34 грн, 170 грн адмінштрафу. Це неприйнятно і це треба змінювати, бо це все стосується відповідальності держави перед своїми громадянами," - резюмував О. Цільвік.

Також експерт додав, що сьогодні вітчизняний споживач часто-густо робить свідомий вибір на користь простроченої продукції. Це обумовлено економічною кризою і підтримувати стихійну торгівлю чи ні - це є вибір споживача.

"Але коли споживач іде до супермаркету, сплачує ринкову вартість продукції і, сподіваючись на відповідальність продавця, отримує протерміновану продукцію, це не є нормально," - зазначив він.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що в Україні є виробники, продукція яких на 90% складається з фальсифікату.

Інтерв'ю
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки

1
0