Спецможливості
Новини

У Польщі склалася критична ситуація з імпортом дешевої малини з України

14.06.2018
1422
У Польщі склалася критична ситуація з імпортом дешевої малини з України фото, ілюстрація

Два злотих на кілограм малини станом на 13 червня 2018 року - таку пропозицію було отримано польськими фермерами від аграріїв із українських прикордонних сіл. Ситуація дуже драматична. Якщо ціни на малину збережуться, полякам загрожує місцева економічна криза, пише propozitsiya.com з посиланням на портал sadyogrody.pl.

 

Польські фермери та Асоціація польських виробників фруктів звертаються до уряду Польщі з проханням стабілізувати ціни, ввести мінімальні ставки, припинити імпорт дешевої малини з України і перевірити, чи є ціновий договір або контрактна перевага.

«Якби я знав раніше, що ціна малини буде такою низькою, я б не став інвестувати в неї. Я б пішов на роботу, щоб підтримати свою сім'ю», - зізнається Кшиштоф Віртел, власник плантації 7 гектарів малини в Майдані Радліньскі. Вирощування малини є для нього єдиним джерелом доходу. У подібній ситуації знаходиться більшість фермерів.

У 2016 році закупівельна ціна малини була навіть 6 злотих. Торік - 3,5 злотих. Сьогодні фермер за кілограм ягоди може отримати близько 2 злотих.

Через низькі закупівельні ціни на м'які фрукти (агрус, малина) філії Союзу з Любельського воєводства планують якнайшвидше організовути зустріч для аналізу ситуації і намагаються знайти рішення проблеми.

Як повідомляє "Інфо-Шувар", сезон малини в Україні почався тиждень тому, за останній тиждень середня ціна на цю ягоду впала більш ніж на 50%. Сьогодні на свіжому ринку українські фермери пропонують свою малину по середній ціні 60 грн / кг (1,95 євро / кг).

Ключові слова: малина, ціни, імпорт

Інтерв'ю
Вкрай важливо не лише готуватися до придбання землі, але й не втратити земельні ділянки, що є в користуванні агропідприємств уже сьогодні. В цьому контексті вкрай важливо розуміти, на які умови договору оренди, емфітевзису слід звертати... Подробнее
Трохи історії… SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI,... Подробнее

1
0