Спецможливості
Новини

У цьому сезоні очікується 64 млн т зерна

02.11.2017
1151
У цьому сезоні очікується 64 млн т зерна фото, ілюстрація
Прогнозований збір зерна – 64 млн т, з них 42 млн т буде експортовано

Зерновий сектор є експортно-формуючим і є одним із найважливіших у складі вітчизняного АПК. Минулого року Україна отримала рекордний урожай, цього року через погодні умови він буде трохи меншим. Прогнозований збір зерна – 64 млн т, з них 42 млн т буде експортовано. Такі цифри озвучила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час відкриття конференції «Експорт зерна з України», передає кореспондент propozitsiya.com.

Одне із вузьких місць зернового ринку, за її словами, є логістика.

«Коли ми говоримо про експорт, наявність зерновозів - це найбільша проблема, адже до портів зерно транспортується саме залізницею. Остання зустріч з цього питання була в Американській палаті торгівлі, де в черговий раз намагалися знайти шляхи для короткострокового вирішення проблем з логістикою», - зазначила О. Трофімцева.

Проте з боку Міністерства інфраструктури вона не бачить можливості надати конкретні рішення.

«Я не підписують під поразкою, ми щільно працюємо з Міністерством інфраструктури, стоворена спільна робоча група. Реакція відбувається швидко, але це не системне вирішення. Сподіваюся, що Міністрество буде рухатися в напрямку автоматичного розподілу зерновозів, щоб знизити рівень корупції», - пояснила чиновник.

Вирішити логістичні проблеми можливо лише шляхом співпраці приватного бізнесу і держави, переконана О. Трофімцева: «Ми з боку держави, не маючи інструментів швидкого вирішення, будемо надавати можливості для приватного бізнесу вирішувати ці питання разом з нами. Бо ніхто не хоче, щоб зривався експорт».

Другий виклик – фітосанітарія і якість зернових.

«Закликаю усіх експортерів не заощаджувати центи на тоні для нормальній фумігації зерна. Не ризикуйте репутацією своєю і держави. Мені не дуже приємно, сидячи за столом переговорів, чути претензії щодо якості зерна, коли я переконую їх купувати саме українське зерно.

Думати про фітосанітарію потрібно з самого початку вирощування. Все більше повинно бути розуміння, що ланцюг між виробником-експортером і державою нерозривний. Ми маємо бачити в один одному партнерами», - наголосила заступник міністра.

Також вона закликала експортерів виходити з тіньових проектів. «Якщо ви працюєте з малими виробниками, виходьте з тіні, не займайтеся продажем за кеш, саме в цих схемах створюються фітосанітарні проблеми. Малих виробників треба переводити в біле поле», - підкреслила О. Трофімцева.

Світлана Цибульська, s.tsybulskaunivest-media.com

Інтерв'ю
Николай Орлов
У 2016 році значно зросла кількість рейдерських захоплень підприємств. Серед постраждалих є і  представники аграрного бізнесу. Лише протягом першого півріччя зі скаргами на дії рейдерів до
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее

1
0