Спецможливості
Новини

В АПК країни реалізується понад 230 інвестпроекти на майже 37 млрд грн

01.09.2017
1534
В АПК країни реалізується понад 230 інвестпроекти на майже 37 млрд грн фото, ілюстрація
В АПК країни реалізується понад 230 інвестиційних проекти, загальною вартістю близько 36,7 млрд грн

За даними Держстату у січні-червні 2017 року обсяги освоєних капітальних інвестицій у сільське, лісове і рибне господарство становили понад 24,9 млрд грн і зросли порівняно з аналогічним періодом минулого року на 40,6%. Їх частка у загальному обсязі інвестицій в економіці країни збільшилась з 14,5% (І-ше півріччя 2016 року) до 16,1%.

За інформацією департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій в АПК країни реалізується понад 230 інвестиційних проекти, загальною вартістю близько 36,7 млрд грн. Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій - понад 76% від загальної вартості. Про це повідомили propozitsiya.com у прес-службі Мінагропроду.

Найбільша кількість інвестиційних проектів впроваджується у: Полтавській та Черкаській - по 23, Херсонській - 22 проекта, Вінницькій - 20, Київській та Кіровоградській - по 18.

У відомстві зазначають, що Вінницька, Одеська, Сумська, Київська та Черкаська області є лідерами серед регіонів із капіталовкладень в аграрний сектор. Їх сумарна частка становить 79% до загальної вартості інвестиційних проектів, що реалізуються в АПК країни.

Вартість інвестиційних проектів, що реалізуються в регіонах варіюється від 0,9 млн грн до 9,6 млрд грн, а саме:  205 (або 88% до загальної кількості) інвестпроектів - до 100 млн грн, від 100 млн грн до 500 млн грн – 21 проектів (9%), від 500 млн грн  до 1 млрд грн – лише один (або 0,4%) та понад 1 млрд грн – 6 проектів (2,6%).

Основні напрямки реалізації інвестиційних проектів: розвиток скотарства – 59; розвиток свинарства – 33; розвиток птахівництва – 23, обробка, зберігання та переробка зернових та технічних культур – 48, зрошення – 10, розвиток інфраструктури -  овоче - та фруктосховища – 21, багаторічні насадження – 11 та інші.

Найбільш перспективними напрямами є інвестиції в технології, інфраструктуру (зберігання, доробка та переробка продукції), оновлення техніки, альтернативну енергетику.

За розрахунками незалежних аналітиків у структурі інвестицій за І кв. 2017 року 97% всіх інвестицій прийшлось на матеріальні активи, аграрні компанії активно оновлюють техніку та обладнання (23% припадає на машини та обладнання, 15% - в транспортні засоби, 14% - в інженерні та інфраструктурні споруди, 11% - на нежитлові приміщення, тощо).

Очікуваним результатом від зростання інвестицій є збільшення виробництва продукції, продуктивності сільськогосподарського виробництва, скорочення витрат на логістику, експортної складової (в т.ч. і для переробленої (нішевої) продукціі).

Лариса Степанушко, editor@propozitsiya.com

Ключові слова: АПК, інвестиції

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.

1
0