Спецможливості
Новини

Українські бджолярі не задоволені ціновою політикою експортерів

15.06.2017
2773
Українські бджолярі не задоволені ціновою політикою експортерів фото, ілюстрація
Закупівельна оптова ціна за кілограм меду в Європі значно вища, ніж вітчизняні пасічники продають експортерам

Бджільництво є однією з традиційних і найбільш стародавніх галузей вітчизняного сільського господарства. Однак відкритим питанням залишається умови реалізації золотого нектару. Адже можна припустити, що певна доля нарощення поставок меду за кордон також є результатом девальвації гривні. Оскільки виробникам вигідніше продавати цей продукт за валюту, аніж на внутрішньому ринку. І на тлі зростання експорту виробництво меду всередині країни скорочується.

У той же час, українських бджолярів не може не обурювати цінова політика. Адже закупівельна оптова ціна за кілограм меду в Європі значно вища, ніж вітчизняні пасічники продають експортерам. На цей аспект звернув увагу екс-міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко, пише propozitsiya.com з посиланням на lb.ua.

Він зазначив, що в першу чергу мова про те, що український мед високої якості імпортують як сировину, яку потім змішують і фасують. А за таких обставин виробники хотіли б самі мати можливість продавати свій продукт за кордон, і відтак заробляти в рази більше та вкладати гроші в модернізацію виробництва. До того ж не важко припустити, що саме створення в Україні нових виробничих комплексів з переробки меду може стати доцільним, перспективним та прибутковим вкладенням, підкреслює О. Павленко.

Нагадаємо, основними країнами-споживачами українського меду за перші чотири місяці 2017 року є США - $12,6 млн (34% всього експорту меду), Німеччина - $8,5 млн (23%) та Польща - $3,7 млн (10% ). До списку лідерів-країн, у яких користується попитом український мед, також потрапили Бельгія, Франція, Іспанія, Італія, Туреччина, Угорщина та Болгарія.

У загальній картині експорту лідерство Європи беззаперечне. За останнє десятиліття Україні вдалося збільшити обсяги експорту меду в країни ЄС в сім разів. Позитивна динаміка обумовлена, перш за все, попитом у світі на натуральні продукти, наданням квот на безмитну поставку з боку ЄС (з 5 тис. т до 8 тис. т) та вдале співвідношення ціни та якості українського меду.

Ключові слова: бджільництво, мед

Інтерв'ю
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее

1
0