Спецможливості
Новини

Українські бізнесмени стали більш оптимістичні

27.04.2017
1394
Українські бізнесмени стали більш оптимістичні фото, ілюстрація
Другий рік поспіль малі та середні підприємства позитивно оцінюють зміни в регуляторному середовищі нашої країни

За рік в Україні поліпшився регуляторний клімат та зріс рівень ділового оптимізму відносно найближчих планів малих та середніх підприємств. Такі результати показало друге щорічне дослідження бізнес-середовища України "Щорічна оцінка ділового клімату" (Annual Business Climate Assessment або ABCA), яке проводить Програма USAID "Лідерство в економічному самоврядування", пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення прес-служби USAID.

За результатами дослідження, "Індекс ділового клімату", дорівнює  "+0,06" за шкалою від -1 до +1. Він зріс на 5 пунктів, порівняно з 2015-м, коли його значення становило "+0,01". Основні складники індексу: очікування та оцінка підприємцями поточної ситуації, плани розвитку бізнесу на наступні 2 роки.

"Низький попит" посів перше місце серед перешкод для зростання малого і середнього підприємництва в Україні в 2016 році. Він витіснив на друге місце «несприятливу політичну ситуацію», яка була головною перешкодою в 2015 році.

Уже другий рік поспіль бізнес позитивно оцінює зміни в регуляторному середовищі України. Підприємці позитивно відгукуються про зміни в процедурі реєстрації бізнесу і ситуації з перевірками.

Проте, в країні все ще негативна ситуація з отриманням сертифікатів відповідності та санітарними висновками, регулюванням експортних операцій, адмініструванням та сплатою податків.

В середньому, минулого року витрачали малі і середні підприємства витрачали 27,4 тис. грн, щоб вести бізнес легально.

"Результати нашого дослідження свідчать, що оцінки стану ділового середовища покращились, а  оптимізм малих і середніх підприємців щодо найближчих планів зріс. Разом із цим, "темпи зростання" оптимізму щодо дворічних планів дещо зменшилися порівняно до минулого", – зазначила координатор аналітичного компоненту Програми USAID ЛЕВ та виконавчий директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Оксана Кузяків. І додала: "Це свідчить, що часу на "відкладання" реформ  "на потім" не залишилось".

Інтерв'ю
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее

1
0