Спецможливості
Новини

Syngenta організувала в Україні «Високоолеїновий клуб»

22.05.2017
4828
Syngenta організувала в Україні «Високоолеїновий клуб» фото, ілюстрація
Syngenta стала ініціатором і організатором створення «Високоолеїнового клубу» в Україні, аби об’єднати всіх учасників створення соняшникової олії з високим умістом олеїнової кислоти

Syngenta стала ініціатором і організатором створення «Високоолеїнового клубу» в Україні, аби об’єднати всіх учасників створення соняшникової олії з високим умістом олеїнової кислоти - агровиробників, дистрибуторів, переробників та покупців і виробників готової продукції - в один пул, пише propozitsiya.com з посиланням на інформацію компанії.

Планується, що у клубі буде сформовано нову бізнес-модель співробітництва всіх сторін, зацікавлених у розвитку високоолеїнового сегменту в Україні, а також створено умови та сприятливий діловий клімат для подальшого розвитку та збільшення рентабельності виробництва цього нішевого продукту.

Високоолеїновий соняшник - це культура з умістом олеїнової кислоти (Омега 3) в олії понад 85% і низьким умістом лінолевої кислоти (Омега 6), тоді як в олії класичного соняшника міститься  не більше 35% олеїнової кислоти і близько 50-55% лінолевої. За своїми характеристиками високоолеїнова соняшникова олія дуже нагадує оливкову, щоправда, коштує значно дешевше. Наразі у світі, зокрема в країнах Європи, спостерігається зростання споживання такої олії на фоні дуже повільного світового зростання виробництва високоолеїнових зернят.

На думку доктора, глобального менеджера з розвитку олійних культур компанії Syngenta  Луїса Карлоса Алонсо, сегмент зростатиме. «Згідно нашого аналізу до 2020 року для задоволення попиту потрібно буде  близько 1 млн га додаткових площ під високоолеїновий соняшник, а щорічне зростання споживання високоолеїнової олії становитиме не менше 6,5%», - зазначив він.

Тож на думку організаторів Клубу, виробництво високоолеїнової олії може стати справжнім «блакитним океаном» для вітчизняних аграріїв, які маючи чималий досвід вирощування звичайного соняшнику, можуть вигідно скористатися ринковими тенденціями до збільшення споживання у світі здорових рослинних олій, до яких належить і високоолеїнова соняшникова. Вони мають чудовий шанс, суттєво не збільшуючи витрат на вирощування, отримувати продукцію, що користується великим попитом та реалізується за преміальною ціною.

Наразі виробники високоолеїнових сортів мають змогу за пільговими умовами придбати насіння і засоби захисту рослин, отримати технологічний супровід у вирощуванні, а премія за реалізовану продукцію з лихвою покриє всі витрати. Сьогодні в Україні лише 2,5-3% виробництва соняшника припадає на високоолеїнові сорти, тож є чудові перспективи для зростання у цій ніші.

Чималу вигоду від високоолеїнових соняшників отримають і дистрибутори, які зможуть залучити нових клієнтів і збільшити обсяги продажів. У виграшу будуть і переробники, які гарантовано отримуватимуть високоякісну сировину у необхідних об’ємах для забезпечення внутрішніх та експортних поставок готової олії за преміальними цінами. І, врешті-решт, задоволеними будуть і кінцеві споживачі - на ринку будуть присутні у більшій кількості продукти харчування, що не містять шкідливої для людини пальмової олії.

Втім, високоолеїновий сегмент - не такий вже й простий, адже виробники високоолеїнового насіння мають дотримуватися технологій вирощування, зберігання та сортування, відмінних від прийнятних у виробництві класичного насіння. До того ж, різке збільшення обсягів виробництва, може спричинити перевиробництво (таке спостерігалося у 2014 році), що суттєво (а подекуди - нанівець) зменшує премії (надбавки) за восокоолеїновий соняшник.

Так, за інформацією керівника високоолеїнового відділення компанії  Bunge Мигеля Кошта, у 2013 році така надбавка коливалась у межах €80-120/т, у 2015-му не перевищувала 90, а 2016-го впала до €20-40! До того ж переробники насіння готові сплачувати премію лише за те насіння, що містить не менше 85% олеїнової кислоти (за умісту 82-83% такої кислоти вони вважають насіння класичним). Втім, на думку Сергія Тимошенка, керівника з розвитку бізнес-рішень у переробці сільгосппродукціїї в країнах СНД Syngenta, агровиробники можуть передбачити таку «хвилястісь» у формуванні премії, уклавши з переробниками контракт з фіксованою ціною і премією щонайменше на три роки.

Ключові слова: Сингента

Інтерв'ю
Каролін Спаанс, радник із питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерланди в Україні
Каролін Спаанс із серпня 2016-го обіймає посаду радника з питань сільського господарства в Посольстві Королівства Нідерланди в Україні. Ми вирішили поцікавитися найбільш перспективними напрямками
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya

1
0