Спецможливості
Новини

Зменшення біорізноманіття загрожує великими збитками у майбутньому

04.08.2017
3295
Зменшення біорізноманіття загрожує великими збитками у майбутньому фото, ілюстрація

Поки більшість українських аграріїв зайняті підрахунком фактичного прибутку від експорту врожаю, в галузі назрівають проблеми, які можуть призвести до великих втрат потенційного прибутку в майбутньому. Йдеться про проблему зменшення біорізноманіття, пов’язаного з культивуванням лише невеликого числа комерційних різновидів сільськогосподарських культур, пише propozitsiya.com за матеріалами agravery.com.

В аграрному секторі зменшення біорізноманіття позначиться і кількісно, і якісно. Згідно з дослідженням, проведеним в 2007 році консорціумом організацій з вивчення збитку від політичної бездіяльності (COPI), очікуване падіння біорізноманіття до 2050 року складе майже 10-15%. Для перших років періоду (2000–2050 рр.) показано, що тільки в наземних екосистемах ми втрачаємо щорічно екосистемні послуги еквівалентні за ціною приблизно 50 млрд євро. «Потрібно розуміти, що збитки запасів природного капіталу — це не одноразове явище. Вони зберігаються в часі, доповнюючи більш значними збитками біорізноманіття наступних років. Просто кажучи, ситуація буде погіршуватися в геометричній прогресії», — пояснює доктор біологічних наук Сумського Національного аграрного університету Ігор Коваленко.

Зменшення біорізноманіття — результат сільськогосподарської діяльності. Компанії, орієнтуючись на прибуток, вирощують культури, на які є попит, тим самим значною мірою зловживаючи принципами підтримки біорізноманіття.

Регулювання сільськогосподарської діяльності, в тому числі в питаннях збереження біорізноманіття, має здійснюватися на законодавчому рівні. У грудні 2016 року в Україні була прийнята Стратегія розвитку сільського господарства на 2015–2020 роки, згідно з якою повинні бути впроваджені європейські принципи сільськогосподарського розвитку. Варто відзначити, що успіх стратегії безпосередньо залежить від підтримки гравців ринку — компаній АПК та харчової промисловості. Саме корпорації, які щорічно вирощують для своїх потреб різні культури, повинні свідомо підкоритися стратегії збереження біорізноманіття.

На збереження біорізноманіття в сільському господарстві мають бути націлені виробники продуктів харчування. В Україні вже один приклад — компанія Nestlé, що започаткувала програму розвитку місцевих фермерів «Господар». Цінність програми полягає в системному аналізі та отриманні практичних висновків про вплив діяльності фермера на стан земельних ресурсів, рівні залежності від енергоносіїв, захист рослин і потенціал використання землі.

Інтерв'ю
У березні Асоціація «Укрсадпром» обрала нового голову. Ним став Юрій Вахель. Про себе він розповідає, що «родом з олійно-зернового бізнесу». Сайт «Пропозиція» розпитав у нового голови асоціації про поточну ситуацію з арештом рахунків... Подробнее
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее

1
0