Спецможливості
Новини

Ріст галузі садоводства відбувається здебільшого завдяки 20-30-річним садам

23.08.2017
1740
Ріст галузі садоводства відбувається здебільшого завдяки 20-30-річним садам фото, ілюстрація
За офіційною статистикою, зростання виробництва плодів та ягід відбувається з 2007 року. Однак забезпечується воно за рахунок вступу в плодоношення садів, закладених ще 20-30 років тому

За офіційною статистикою, зростання виробництва плодів та ягід відбувається з 2007 року. Однак забезпечується воно за рахунок вступу в плодоношення садів, закладених ще 20-30 років тому.

Загалом же останні 20 років площі насаджень під такі культури скоротилися майже утричі - з 636,9 тис. га у 1995 році до 196,7 тис. га в 2016-му, пише propozitsiya.com з посиланням на kurkul.com.

У товарній структурі виробництва найбільші обсяги припадають на яблука, груші, сливи, вишні та горіхи. 2015 року загальна частка цієї продукції перевищила 85% від загального виробництва. Найбільш продуктивними регіонами з виробництва фруктів в Україні є Вінницька, Хмельницька, Чернівецька, Дніпропетровська та Закарпатська області.

За даними Мінагропроду, за останні п’ять років з усієї виробленої сільськогосподарської продукції на плоди, ягоди та виноград припадає в середньому 3,3% від аграрного ВВП. В середньому щороку в Україні вироблялося плодів, ягід та винограду на суму близько 8 млрд грн.

На сьогоднішній день Україна займає перше місце із валового збору горіхів у Європі, п’яте місце серед світових виробників горіхів та входить до ТОП-10 світових країн по виробництву яблук.

Як прогнозує голова асоціації "Укрсадпром" Дмитро Крошка, українські підприємці зможуть конкурувати зі світовими гравцями вже за три-чотири роки. Наразі, через втрату російського ринку садоводи вже зрозуміли, що правила гри змінилися і цьогоріч почали закладати сади, реагуючи на світовий попит. Обирають сорти, які транспортабельні, мають привабливий зовнішній вигляд.

Інтерв'ю
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее
Карлос Альберто Сесарі
В Україні за останні півтора десятки років чимало господарств пробувало впроваджувати нульовий або мінімальний обробіток грунту. І більшість, зіштовхнувшись із проблемою зниження врожайності, поверталися до традиційної технології.... Подробнее

1
0