Спецможливості
Новини

Польських селян змусять платити податки та соцвнески за сезонних працівників

03.11.2017
1361
Польських селян змусять платити податки та соцвнески за сезонних працівників фото, ілюстрація
Польські фермери муситимуть укладати спеціальні угоди з сезонними працівниками

Польські фермери муситимуть укладати спеціальні угоди з сезонними працівниками. Завдяки цьому на додаткові надходження розраховують Національний фонд охорони здоров’я, Каса селянського взаємного страхування і бюджет, пише propozitsiya.com за матеріалами польської преси.

До подібних кроків уряд вдався з метою боротьби з тіньовим сектором а також по причині перенесення практики трудових відносин, характерних для сезонних робіт, на виконання робіт іншого характеру.

Міністерство сільського господарства і розвитку села опублікувало законопроект, згідно з яким селяни муситимуть укладати з сезонними працівниками спеціальний договір цивільно-правового характеру «Про умови допомоги при збиранні врожаю».

Новий законопроект визначає умови залучення працівників до збирання, сортування та іншої передпродажної підготовки (миття, чищення, пакування) овочів і фруктів. Міністерство сільського господарства Польщі оцінює щорічні обсяги залучення сезонних працівників у 500 тис. осіб. Більша їх частина залучається з України. Уряд хоче, аби їхнє працевлаштування відбувалось легально і щоб працівники мали захист, особливо в разі нещасного випадку на виробництві або хвороби. Влада бачить єдину можливість втілення своїх планів у підписанні угод з селянами, які платитимуть соціальні внески та податки за своїх працівників.

Уряд обіцяє, що загальна сума зборів буде невеликою — близько 300 злотих/міс, в т. ч. на охорону здоров’я — 132 злотих/міс. Строк, на який укладається угода про сезонну роботу, не повинен перевищувати 90 днів.

Сезонні працівники отримають право на одноразову допомогу по хворобі чи внаслідок нещасного випадку. Селяни муситимуть повідомляти про соціальне страхування працівників не пізніше трьох днів після укладання угод з ними і вносити оплату протягом наступних 3 днів, причому теж усю суму відразу. При цьому відсоток соціальних виплат буде вищим, ніж для постійних працівників.

Важливо також те, що на сезонні роботи не розповсюджуватимуться положення про мінімальну оплату праці або мінімальну погодинну ставку.

Інтерв'ю
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0