Спецможливості
Новини

Небезпечність ураження пестицидним пилом при сівбі протруєного насіння

14.05.2018
1475
Небезпечність ураження пестицидним пилом при сівбі протруєного насіння  фото, ілюстрація

Виробники насіння постійно шукають нові шляхи вирішення проблеми ураження пестицидним пилом при сівбі протруєного насіння, пише propozitsiya.com з посиланням на Superagronom.com.

Агрохімічні гіганти постійно розробляють нові форми оболонок для насіння для вирішення цієї проблеми.

Пестицидний пил містить малі дози комбінацій активних інгредієнтів гербіцидів, інсектицидів, фунгіцидів та регуляторів росту і у разі потраплянняі на шкіру в легені та на слизові оболонки може становити шкоду здоров’ю людини.

За словами Джастіна Кларка, технічного менеджера з маркетингу компанії BASF, виробники намагаються різними способами вирішити проблему збереження якомога більшої кількості активного інгредієнта саме на насінні, оскільки це безпосередньо впливає і на кінцевий урожай культури.

«Ми використовуємо пиловловлювач (Heubac) для вимірювання якості покриттів насіння, які виробляє BASF. Окрім цього, ми використовуємо спінені плівкові покриття, які містять активні інгредієнти в тонкій плівці, яка пов'язує матеріали з насінням, покращуючи обробку і зменшуючи пил під час роботи аграріїв», — зазначає фахівець.

У той час як EPA (Агентство з охорони навколишнього середовища США) не має даних про токсичність пестицидного пилу для людини, виробники вказують на етикетках з протруєним насінням про обов’язкову необхідність використання відповідних індивідуальних засобів захисту: спеціального одягу, рукавиць, респіраторів.

Також слід враховувати погодні умови, силу та напрям вітру, використовувати спеціальні синтетичні мастильні матеріали, аби зменшити стирання в пневматичних сівалках. Регулярно і ретельно очищати посівне обладнання.

Окрім шкоди для здоров’я людини, потрапляючи на культури, які є джерелом пилку для бджіл,  залишки пестицидного пилу можуть становити серйозну загрозу для комах.

 

Ключові слова: пестициди, опасность

Інтерв'ю
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее
Компанія «ТЕРРА» є одним із найбільших українських виробників круп та круп’яних виробів, до асортименту якого входить 165 видів найменувань продукції, частина з якої експортується у 67 країн. Хоч виробництво тут не припинялося ні на день,... Подробнее

1
0