Спецможливості
Новини

Нанокомпозитні матеріали дозволяють збільшити термін реалізації томата і персика

29.04.2018
1641
Нанокомпозитні матеріали дозволяють збільшити термін реалізації томата і персика фото, ілюстрація
Нанокомпозитні матеріали дозволяють збільшити термін реалізації томата і персика

Пакувальні матеріали на основі бактеріальної целюлози, імпрегнованої (насиченої) наночастинками срібла, збільшують термін реалізації томатів майже в два рази. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК: Овочі та фрукти.
Томати, упаковані в плівку з бактеріальних композитів, зберігали свіжість і не псувалися протягом 30 днів зберігання при кімнатній температурі і зберігалися краще, ніж томати, упаковані в звичайну поліетиленову плівку.
Дослідження проводили два індійських вчених - А.Adepu і М. Khandelwal. Як відомо, срібло має антимікробні властивості, тому було прийнято рішення внести в целюлозу (вироблену бактерією Gluconacetobacter xylinus) наночастинки срібла, щоб отримати кристалічну нановолокнову целюлозу зі звичайного середовища на основі глюкози.
Композити (бактеріальна целюлоза, імпрегнована наночастинками срібла), до складу яких входили менше 2% маси срібла, протягом 3 діб демонстрували антимікробну дію щодо змішаної культури мікроорганізмів з зіпсованих продуктів. Виявилося, що композити володіють більш високою антимікробною активністю, ніж колоїди з таким же вмістом срібла.
В окремому дослідженні плівка з нанокомпозитів, посилених наночастинками срібла, поліпшила зберігання персиків сорту Shan-i-Punjab, який має короткий термін зберігання. Після 4 днів зберігання при температурі 4 ° С втрати маси груш, упакованих в таку плівку, досягли 4,75% в порівнянні з 15,44% у контролі (без упаковки). Також було зафіксовано зменшення кількості мікроорганізмів на поверхні плодів, що зберігалися в упаковці, ніж без неї.

Інтерв'ю
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее
Керівник агрохімічної лабораторії з дослідження ґрунтів університету Міссурі-Дельта-Центр Девід Данн
Майбутня урожайність приблизно на 60% залежить саме від родючості ґрунту. Визначити, яких елементів бракує, а яких забагато, допоможе аналіз ґрунту. США як один із світових лідерів у вирощуванні зернових та бобових накопичили великий... Подробнее

1
0