Спецможливості
Новини

На Херсонщині підписано меморандум, покликаний вирішити проблему якості меду

17.11.2017
1348
На Херсонщині підписано меморандум, покликаний вирішити проблему якості меду фото, ілюстрація

В Херсонській області підписано тристоронній меморандум про співпрацю між Головним управлінням Держпродспоживслужби в області, обласною спілкою бджолярів та Департаментом агропромислового розвитку ОДА. Про це пише propozitsiya.com за матеріалами сайту Держпродспоживслужби.

Документ повинен сприяти розвитку галузі бджільництва, організації та забезпеченню проведення заходів з діагностики, профілактики і боротьби з хворобами та потравами бджіл, узагальненню спільної позиції відносно виробництва продукції бджільництва.

Керівник Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Сергій Шевченко наголосив, що меморандум - це загальний документ, який визначає спільну діяльність пасічників та Держпродсподивслужби у напрямку забезпечення епізоотичного благополуччя та контролю за безпечністю та якістю меду, що виробляється на території області. Одночасно Сергій Шевченко дав доручення фахівцям Держпродспоживслужби вивчити питання та скласти графік перевірок і ревізій пасік.

Голова спілки бджолярів Херсонщини Юрій Лавриненко зазначив, що наразі в Херсонській області, як і скрізь, є пасіки, де бджолосім'ї не мають ветеринарного паспорту, не ведеться ветеринарний контроль за їх діяльністю. Також він додав, що бджоли в незареєстрованих господарствах можуть бути джерелом хвороб, а мед, що отримується на таких пасіках - містити шкідливі домішки чи антибіотики. Він запевнив, що неорганізованість в сфері бджільництва наносить шкоду як господарствам, так і суспільству. 

Ключові слова: якість меду, бджолярство

Інтерв'ю
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських

1
0