Спецможливості
Новини

Литва чекає від України заявки на гранти щодо агрокооперації

13.04.2017
3420
Литва чекає від України заявки на гранти щодо агрокооперації фото, ілюстрація
Литва зацікавлена у продовженні проектів співпраці з Україною в аграрній сфері, які, зокрема, стосувалися запуску ринку землі в Україні та підвищення стандартів контролю за якістю аграрної продукції

Литва зацікавлена у продовженні проектів співпраці в аграрній сфері, які, зокрема, стосувалися запуску ринку землі в Україні та підвищення стандартів контролю за якістю аграрної продукції.

Але і Україна також має докластись для продовження такої співпраці. Для цього необхідно, аби українські інституції самостійно подали заявки для участі у конкурсах на виділення грантів, зокрема для розвитку тієї ж аграрної кооперації в Україні. Про це нагадав Повноважний Міністр Посольства Литовської республіки в Україні Гвідас Кєрушаускас, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

За останні два роки Україна та Литва реалізували одразу декілька спільних проектів у аграрній сфері. Зокрема йдеться про проект  “Сприяння розвитку відкритого і прозорого ринку сільскогосподарських земель в Україні”, учасниками якого були Держгеокадастр України та консорціум за участі Нідерландів, Німеччини та Литви. Проект "Допомога в імплементації санітарних та фітосанітарних заходів в рамках Угоди про асоціацію ЄС-Україна", учасниками якого були Держпродспоживслужба України та ветеринарні служби Литви та Італії.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував вийти на $1 млрд товарообороту між країнами. За його словами, у 2016 році товарооборот між Україною та Литвою становив $750 млн, що суттєво нижче від докризового рівня торгівлі.

За даними Держстату, обсяг експорту українських товарів у Литву у 2016 році склав $236 млн, в той час як імпорт - $536 млн.  Частка продукції АПК у цьому обсязі склала 36%, основні товарні групи – кукурудза, соняшникова макуха, ріпакова та соняшникова олія.

Порівняно з 2015 роком грошовий обсяг експорту зернових упав у 2,7 раз, макухи  - у 3,7 раз, а харчових відходів – у 1,5 раз, головним чином через падіння цін на такі види продукції на світових ринках.

Лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик вважає, що номенклатуру експорту аграрної продукції можна суттєво розширити. Він нагадав, що минулого року на полях Південної України згнило близька мільйона тонн овочів та фруктів, які не вдалось продати на ринки Криму та Росії через закриття ринків. У той же час, литовські консервні заводи якраз шукають собі постачальників фруктів та овочів в Україні.

Інтерв'ю
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее
    Нові «Правила використання повітряного простору України» викликали чимало запитань та нарікань з боку користувачів безпілотників. Ми поспілкувалися із керівником компанії Drone.ua Валерієм Яковенком, щоб дізнатися, які ж наслідки... Подробнее

1
0