Спецможливості
Новини

Кожен другий агроекспортер скаржиться на транспортну інфраструктуру

20.04.2017
1232
Кожен другий агроекспортер скаржиться на транспортну інфраструктуру фото, ілюстрація

Кожен другий експортер, що веде діяльність у агросекторі, стикається з недостатнім рівнем якості транспортної інфраструктури та надання відповідних послуг. Про це повідомила керівник проекту спрощення процедур торгівлі в Україні, виконавчий директор ГО Інститут економічних досліджень та політичних консультацій Оксана Кузяків у ході круглого стола «Переміщення товарів через кордон: погляд бізнесу і влади», передає кореспондент propozitsiya.com.

Вона розповіла, що Інститутом у 2016 році було проведено опитування понад тисячі підприємств, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність. У числі респондентів виявилося 88 підприємств, які ведуть діяльність у агросфері, з яких більше половини (51,1%) займаються саме експортом – це виявився найвищий показник чисельності експортерів порівняно з іншими секторами економіки (промисловість, торгівля, послуги).

Основним напрямком експорту в опитаних агроекспортерів є країни ЄС (82 2%), Туреччина та країни Євразійського економічного союзу.

Респонденти-сільгоспекспортери визначили ТОП-5 перешкод при переміщенні товарів через кордон:

– непередбачуваність торговельної політики України, зокрема часті зміни законодавства;

– велика кількість дозвільних документів;

– недостатній рівень якості транспортної інфраструктури;

– бюрократизація податкової інспекції;

– неповернення ПДВ.

Найчастіше про митні процедури підприємства дізнаються через митних брокерів (73% усіх опитуваних незалежно від сфери діяльності) і лише 2% отримують інформацію із законодавчих актів. 

Подібні опитування Інститут економічних досліджень та політичних консультацій має намір проводити регулярно.

Світлана Цибульськаs.tsybulska@univest-media.com

Ключові слова: експорт, логистика

Інтерв'ю
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.

1
0