Спецможливості
Новини

Яку сільгосптехніку вибирають українські аграрії?

25.05.2017
1929
Яку сільгосптехніку вибирають українські аграрії? фото, ілюстрація
Пріоритетними у придбанні повинні стати зернозбиральні комбайни, трактори середньої та високої потужності, ґрунтообробно-удобрювально-посівні комплекси, технічні засоби для післязбиральної обробки зернових і насіння олійних культур, обладнання для молочних та свиноферм

Аграрне виробництво України потребує техніко-технологічного переоснащення відповідно до рівня фондозабезпечення розвинутих країн світу. Такий висновок оприлюднив завідувач відділу ринку матеріально-технічних ресурсів ННЦ «Інститут аграрної економіки» Олександр Захарчук, пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу установи.

На його думку, пріоритетними у придбанні повинні стати зернозбиральні комбайни, трактори середньої та високої потужності, ґрунтообробно-удобрювально-посівні комплекси, технічні засоби для післязбиральної обробки зернових і насіння олійних культур, обладнання для молочних та свиноферм.

За розрахунками науковців Інституту, нормативна потреба в основних засобах на виробництво сільгосппродукції на період до 2025 року для усіх категорій господарств визначена в обсязі 1532,7 млрд грн. Тоді як реальна вартісна наявність з урахуванням дооцінки становить лише 523,3 млрд грн. Зокрема, потреба в машинах та обладнанні становить 384,3 млрд грн на 2020 рік і 517,4 млрд грн - на 2025, а їхня фактична розрахункова вартість - 163,6 млрд грн.

За його словами, на сьогоднішній день фондоозброєність праці та фондооснащеність угідь у сільському господарстві України з розрахунку на 100 га угідь в 1,6-15,6 разів нижче, ніж у Великобританії, Польщі, Білорусі та Росії.

«У 2015 році порівняно з 2010 роком в аграрних підприємствах України спостерігається спад забезпеченості різними видами техніки в межах 10-20%. Він поступово компенсується зростанням потужності самохідної техніки та продуктивності причіпного обладнання. Так, у 2015 році середня потужність двигуна трактора становила 94,1 кВт проти 83 кВт у 2010 році й 64,7 кВт у 2000 році», - зазначив експерт.

У той же час, простежується тенденція до зростання рівня технічного оснащення особистих селянських господарств - переважно за рахунок міні-тракторів та мотоблоків китайського походження. Але порівняно з фермерськими господарствами Польщі, в яких на 1 трактор припадає 9,4 га, в домогосподарствах України - 21,2 га.

«Велике різноманіття ґрунтово-кліматичних умов, організаційних форм господарювання й економічного стану сільгосптоваровиробників зумовили різний рівень їх техніко-технологічного забезпечення. Це необхідно враховувати при наданні аграріям держпідтримки з оновлення їх машинно-тракторного парку», - звернув увагу О. Захарчук.

Інтерв'ю
Сергій Потапов, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, як виявилось, давно обізнаний з горіховою тематикою. А зараз серед партнерів проекту є і одне об’єднання виробників горіхів... Подробнее
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее

1
0