Спецможливості
Новини

Державний земельний кадастр працюватиме за допомогою технології Blockchain

03.10.2017
3753
Державний земельний кадастр працюватиме за допомогою технології Blockchain фото, ілюстрація

Оновлений Державний земельний кадастр працюватиме на технології Blockchain, завдяки якій кожен витяг з реєстру міститиме QR-код. Про це під час презентації проекту розказав перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк, передає кореспондент propozitsiya.com.

– Неочікувано ми виявилиcя світовими лідерами в застосуванні Blockchain. У світі не так багато кадастрів, які працюють з цією технологією. Кадастр містіть інформацію про земельні ділянки. На фоні численних випадків рейдерства, що зараз спостерігаємо в агросекторі України, захист кадастру дуже важливий для громадян, власників ділянок, а це майже 7 млн людей. Технологія Blockchain також унеможливить втручання в реєстр земельних реєстраторів, — розказав М. Мартинюк.

За словами виконавчого директора антикорупційної організації Transpаrency International Ярослава Юрчишина, відтепер будь-хто зможе відслідковувати інформацію щодо земельних ділянок у режимі реального часу. Довідатися, хто є власником землі можна буде навіть із мобільного телефону. «Технологія Blockchain мінімізує можливості корупційних сфер. Це перша ластівка в аграрній сфері», — висловив упевненість Я. Юрчишин.

До кінця 2017 року в реєстрі будуть виправлені всі наявні помилки, крім невірно написаних прізвищ. Мінагрополітики  і надалі планує вдосконалювати реєстри свого відомства за допомогою технології Blockchain, щоб запровадити моніторинг усіх операцій у режимі онлайн.

У Держгеокадастрі міститься інформація про 18,78 млн земельних ділянок.

  

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Органіка
Садівництво належить до найперспективніших галузей аграрного сектора. Інтенсивні сади у поєднанні з органічним садівництвом збільшують можливості експорту продукції.
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.

1
0