Спецможливості
Новини

Чому Україна відсутня на карті інноваційного майбутнього?

18.07.2017
4944
Чому Україна відсутня на карті інноваційного майбутнього? фото, ілюстрація
Україна несумісна з майбутнім за усіма напрямками четвертої промислової революції, яка радикально змінить світ. У результаті країна або буде розділена іншими державами, або потрапить під цілковите зовнішнє управління

Україна несумісна з майбутнім за усіма напрямками четвертої промислової революції, яка радикально змінить світ. У результаті країна або буде розділена іншими державами, або потрапить під цілковите зовнішнє управління. Економічно зайве населення буде поступово утилізоване.

Що чекає світову економіку в найближчі десятиліття, і що ці зміни принесуть українцям, пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.com.ua.

1. Сповільняться темпи зростання економіки в усіх країнах

Економічне зростання планети в найближчі 20 років не перевищить 2-3% ВВП на рік. Середні темпи росту найбільших країн єврозони прогнозуються на рівні 1,5-2%, Китаю - 3,5%. Максимальний ріст покажуть Нігерія, В'єтнам та Філіппіни - лише 4,5-5,5%. Для відсталих країн така швидкість означає пастку бідності.

Україна, маючи мізерний стартовий рівень при середніх темпах зростання, залишиться далеко позаду азіатських країн і стане найбіднішою країною світу.

2. Зросте протекціонізм у торгівлі, частка сировинних товарів впаде

У світовій торгівлі стрімко знижуються ціни і попит на корисні копалини та нафту. Падає виручка від експорту аграрної продукції (-11% у 2015 році) та від експорту промтоварів (-5% у 2015 році). У структурі ВВП країн ЄС сільське господарство займає не більше 3%, в Україні - близько 11% і це головне джерело валюти.

Наноматеріали з поліпшеними властивостями революціонізують більшість промислових секторів і підірвуть економіки країн-експортерів, що залежать від сировини, а розвинені країни отримають перевагу.

3. Від прогресу постраждають виробники дешевих товарів

Виникне глобальний розрив між тими, хто мав можливість модернізуватися, і тими, хто цього не зробив. В українській переробній промисловості питома вага високотехнологічної продукції невпинно знижується: з 4,6% у 2014 році до 4,3% у 2016 році. Частка середньо-високотехнологічної продукції впала з 15% до 13,5%.

Україні з її структурою економіки буде все складніше збувати продукцію на світовому ринку. Населення сировинної, аграрної України втратить останні джерела існування, а бізнес та уряд держави залишаться без внутрішніх ресурсів для розвитку.

4. Експорт стане менш матеріальним, а туризм буде провідною галуззю

З 2012 року зростання торгівлі товарами було слабким, а торгівля послугами збільшувалася.

За останні десятиліття міжнародний туризм перетворився на потужне джерело іноземної валюти. Разом з пасажирськими перевезеннями міжнародний туризм генерує експортний дохід близько $1,5 трлн - 30% від експорту послуг. Прогнози демонструють подальше зростання галузі.

Україна ж у 2017 році посіла 88 місце за привабливістю для туристів за версією експертів Всесвітнього економічного форуму: 98 місце - щодо екології, 79 місце - авіаційної інфраструктури, 81 місце - портової інфраструктури, 71 місце - туристичного сервісу. Щодо інвестицій у туристичний бізнес країна на 124 місці.

5. Нерівність між країнами і людьми зросте, а відсталі залишаться бідними

The Economist Unit прогнозує збільшення відриву перших економік світу від інших. Китай, США та Індія будуть багатшими за п'ятірку наступних економік, разом взятих: Індонезію, Німеччину, Японію, Бразилію та Великобританію.

Близько 8% землян володіють 80% світового багатства, а дві третини населення планети ділять нікчемні 3% активів. При цьому великий капітал зростає швидше малого й перевищує за прибутковістю загальне економічне зростання, призводячи до монополізації.

Саме багаті країни та корпорації інвестують великі суми у наукові дослідження й розробки, які роблять їх основними вигодонабувачами прогресу. Україна на карті інноваційного майбутнього відсутня.

6. Праця звичайних людей стане непотрібною

У результаті впровадження автопілотного наземного транспорту, розвитку алгоритмів і робототехніки зникає робота не тільки у промисловості, а й у сфері послуг.

В Україні 40% трударів промисловості працюють на виробництві низького технологічного рівня, 15% робітників зайняті у видобутку корисних копалин та сільському господарстві. Отже, невдовзі більшість українських працівників стануть непотрібними.

7. Мегаміста сконцентрують глобальну економіку і світові таланти

Через 8 років 600 міст світу будуть вміщувати 25% населення планети (2 млрд людей) і продукувати 60% світового ВВП.

8. Масова міграція з Африки та Близького Сходу через екстремальну спеку, посуху, повені та нестачу води. Спорожніла Україна стане відмінним притулком для неосвічених біженців.

Такого майбутнього можна уникнути завдяки тільки радикальним змінам.

Ключові слова: Україна, инновации

Інтерв'ю
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее

1
0