Спецможливості
Новини

Черкаський студент створив систему, через яку фермери зможуть спостерігати за полем через Wi-Fi

30.04.2018
1910
Черкаський студент створив систему, через яку фермери зможуть спостерігати за полем через Wi-Fi  фото, ілюстрація
Черкаський студент створив систему, через яку фермери зможуть спостерігати за полем через Wi-Fi

22-річний студент Назарій Романченко створив автономну мобільну систему метеорологічного спостереження, яка може вимірювати температуру середовища, рівня радіації, аміаку, чадного газу. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на in.ck.ua.

Унікальна система метеоспостереження працюватиме на бізнес, а в надзвичайних ситуаціях (під час землетрусів чи хімічних атак) зможе рятуватиме життя, проклавши безпечний маршрут.

Прилади іноземних виробників, як правило, для наших аграріїв дуже дорогі. Ціни на їхні системи стартують від 500 до 3000$. Тому у Назарія виникла ідея спробувати створити щось подібне, але більш доступне по ціні.

«Точної ціни зараз сказати не можу, адже все залежить від потреб користувача в тому чи іншому параметрі вимірювання та візуального зображення на сервері. Також на ціну впливає побудова графіків, залежностей, розрахунок, прогнозування. Та все ж це буде значно дешевше, а в технологічному плані – більш революційно, ніж закордонні метеосистеми. Такого обладнання ніде у світі ще немає», - пояснив він.

Систему створювали разом із невеликою командою: завідувач кафедри радіотехніки, телекомунікаційних і робототехнічних систем, лаборант, аспірант і розробник серверної частини сайту. Назарій розповідає, що цей проект може стати базовим варіантом для розгортання національної системи безпеки, яка забезпечує цілодобовий контроль потрібних параметрів.

Підключення системи відбувається з мобільного по GPRS-каналу або через Wi-Fi. Це дозволяє працювати майже в будь-якій частині світу. Система підключається до сервера користувача напряму і передає всі дані без посередників. Назарій говорить, що невдовзі планує через додаткові датчики збільшити радіус передачі даних до двох кілометрів по прямій видимості.

Інтерв'ю
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації
Змінити своє життя та переїхати за кордон, до Європи, мріє зараз чи не кожен українець. Про те, чи настільки позитивним є цей досвід та яким чином будувати свою аграрну стратегію, аби завоювати

1
0