Спецможливості
Новини

Сільгоспвиробники навчилися прораховувати свої дії та прибутки

31.08.2017
1668
Сільгоспвиробники навчилися прораховувати свої дії та прибутки фото, ілюстрація
В Україні вже нема такого, що "ми сіємо, аби сіяти". Будь-яке господарство - велике чи маленьке - вже навчилося планувати, оцінювати і дивитися, що відбувається у світі

Загалом українські сільгоспвиробники вже навчилися досить добре прораховувати свої дії та прибутки. В Україні вже нема такого, що "ми сіємо, аби сіяти". Будь-яке господарство - велике чи маленьке - вже навчилося планувати, оцінювати і дивитися, що відбувається у світі, пише propozitsiya.com з посиланням на bbc.com.

Як зазначили в аналітичному центрі "Агро Перспектива", як правило, сільгоспвиробники перед початком посівної виробники дивляться, що відбувається на іншій стороні півкулі.

Від початку нового маркетингового року Україна вже продала на зовнішні ринки 5 млн т зерна.  Швидше за все, цього року рекорду не буде, хоча показники експорту будуть досить пристойними. Загалом, торік врожай зернових в Україні становив 66 млн т. Цьогорічний врожай, попри дещо песимістичні очікування, буде не меншим, ніж 60 млн т.

Щоправда, саме через кращий врожай, ніж очікувалося, ціни на зерно знизилися. Тож кінцева виручка може бути меншою, попереджає керівник аналітичного департаменту консалтингової агенції ААА Марія Колесник.

"Звичайно, для наших виробників це не є доброю новиною, бо виручка буде меншою. Водночас для споживачів це є добра новина, бо говорити про подорожчання круп чи хліба, напевне, не варто", - каже експерт і нагадує, що ще на початку сезону існували прогнози про можливе зростання цін навіть до 20%.

Як заявив перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк, зниження врожаю буде "не критичним і не впливатиме на продовольчу безпеку". Він також назвав і можливий позитивний чинник - збільшення частки пшениці твердих сортів, що може простимулювати експорт борошна.

За словами М. Колесник, частка продовольчої пшениці і справді має бути вищою. А цінове "просідання" у зерновій групі дозволить виробникам борошна закупити більше сировини за нижчими цінами.

Інтерв'ю
Чому українські агровиробники обирають програми товарного кредитування від ADAMA? Відповідь проста — вони допомагають їм вчасно забезпечити свої потреби у засобах захисту рослин і добривах, впевнено працювати та відчувати підтримку... Подробнее
Кілька місяців тому компанія «Фінтех.Про» запустила унікальну платформу AgroАpp, яка допомагає сільгоспвиробникам швидко одержати фінансування без відсотків і часто без застави. Із сервісом уже співпрацюють найкращі банки України й... Подробнее

1
0